Şartlar & Koşullar

detaytrafikmarket.com; Detay Trafik Ltd. Şti. iştirakıdır. Tüm yapılan işlemler ve bilgileriniz Detay Trafik Ltd. Şti. tarafından güvence altına alınarak 128 bit SSL şifreleme ile korunmaktadır. detaytrafikmarket.com üzerinden bizimle paylaştığınız bilgileriniz üçüncü şahıs kişi yada kurumlarla asla paylaşılmaz. Ödemelerde kullandığınız kart bilgileriniz, siz ve banka arasında gerçekleşen güvenilir bir altyapı ile sağlanır. Sistemimiz 3D güvenliği esas alarak yapacağınız ödeme işleminden önce telefonunuza gelen kod doğrulamsı neticesinde ödeme gerçekleştirilir.

Satış Sistemi;

Sistemimizden ürün alışverişi online olarak yapacağınız siparişin tamamlanması ile satış temsilcimiz tarafından işleme alınır.

Sipariş ürün sorumlularımız tarafından hazırlanarak kargoya verilmek üzere hazır hale getirilir ve muhasebe departmanına bildirilir.

Muhasebe departmanında siparişiniz verdiğiniz bilgiler nezdinde irsaliye ve fatura edilerek Kargo şirketine teslim edilir.

Bu aşamalarda siparişinizin durumu hakkında satış temsilcimiz sizleri mail yolu ile bilgilendirecektir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DetayTrafikMarket’ya üye olmak isteyen DetayTrafikMarket ziyaretçiler için hazırlamış olduğumuz Üyelik Sözleşmemiz aşağıdır. Site ile üyeleri arasındaki beklentileri detaylandırmak ve karşılıklı sorumluluklara işaret etmek için detaylı olarak hazırlanmış üyelik sözleşmemizle ilgili sorularınıza cevap almak için bize her zaman destek@detaytrafikmarket.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Taraflar

İşbu Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme”) Detay Trafik Ltd. Şti. (“DetayTrafikMarket”) ile Üye arasında aşağıdaki hüküm ve şartlar çerçevesinde akdedilmiştir.

Tanımlar

“DetayTrafikMarket”

Detay Trafik Ltd. Şti.’ni ifade eder;

 

 

“İçerik”

Site dahilinde yer alan her türlü bilgi, belge, materyal, içerik, logo, grafik, ses, resim, video, liste,  ilan, reklam, veri bankası, sunuş tarzı, tasarım ve benzer yazılı ve görsel içeriği ifade eder;

“Kayıtlı Kullanıcı” 

Site’ye girip kullanıcı Adı ve Şifre tanımlayan ancak Üyelik’i bulunmayan kişileri ifade eder;

“Kişisel Bilgi”

Site’de sunulan hizmetlerin kullanımı amacıyla Üyeler’e ait bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ad, soyad, yaş, cinsiyet, doğum tarihi, elektronik posta adresi, adres, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, vb. kişisel bilgileri ifade eder;

“Kullanıcı Adı ve Şifre”

Üye olunması aşamasında Site’nin kullanılabilmesi için mümkün olduğu ölçüde Üyeler tarafından belirlenecek kullanıcı adını ve bu kullanıcı adına atanacak en az 5 haneli şifreyi ifade eder;

“Site”

DetayTrafikMarket’ya ait, www.DetayTrafikMarket.com internet adresi ve alt internet adreslerini de kapsayan ve DetayTrafikMarket’nun Ürünler’in satışını sağlamak için kullanabileceği diğer internet siteleri ve alt internet siteleri de dahil olmak üzere, DetayTrafikMarket’nin Üye'ye Ürünler’in satışını sunduğu internet sitesi topluluğunu ifade eder;

“Sözleşme”

İşbu Üyelik Sözleşmesi’ni ifade eder;

 

 

“Üye(ler)”

Kişisel bilgilerini Site'deki ilgili alana giren ve DetayTrafikMarket’ya Üyelik kaydı esnasında ''DetayTrafikMarket Üyelik Sözleşmesi'ni okudum, anladım ve Üye olmayı kabul ediyorum.'' yazısının ve/veya benzer ibarenin yanındaki kutucuğu veya kutuları işaretleyip bu Sözleşme'yi ve Gizlilik Politikası’nı onaylaması ile DetayTrafikMarket Üye’si olan Site ziyaretçisi gerçek kişiyi/kişileri ifade eder;

“Üyelik”

İşbu Sözleşme'ye uygun olarak, Üyeler’in DetayTrafikMarket’ya Üye olma ve üyelikte kalma durumunu ifade eder;

“Ziyaretçi”

Site’de gezinti yapan kişileri ifade eder.

 

Üyelik 

Site’de gezinmek için Site’ye Üye olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak, Site’de sunulan bazı hizmetlerden faydalanabilmek için Üye olmak gerekmektedir. Site’nin belirli kısımlarının Üyeler tarafından kullanılması ve Ürün sipariş edilebilmesi için Site’yi ziyaret eden Kayıtlı Kullanıcılar’ın Site’de yer alan Üyelik Formu’nu doldurmaları ve işbu Sözleşme’yi kabul etmeleri gerekmektedir.

Alışveriş yapmak isteyen Kayıtlı Kullanıcılar, siparişin tamamlanması esnasında “Üye olmak istiyorum” ibaresini seçerek Üye olabileceklerdir.

Üye olma esnasında, Üyeler’den herhangi bir bedel tahsil edilmeyecek ve Üyeler’in kredi kartı bilgileri Site’de saklanmayacaktır. Üye olmak için öncelikle Stil Testi’nin yapılması, her Üye’ye özel Kullanıcı Adı ve Şifre’nin belirlenmesi ve geçerli bir elektronik posta adresi girilmesi gerekmektedir.

Site’de verilen tüm bilgilerin ne şekilde ve hangi kapsamda korunduğu, işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olan Gizlilik Politikası’nda belirtilmektedir.

Üyeler’in siparişin tamamlanması esnasında, “DetayTrafikMarket Üyelik Sözleşmesi’ni okudum, anladım ve kabul ediyorum.” yazısının ve/veya benzeri ibarenin yanındaki kutucuğu ve/veya kutucukları işaretleyip, bu Sözleşme’yi onaylaması ile Sözleşme kurulmuş ve Üyeler, işbu Sözleşme’nin koşul ve hükümlerini kabul etmiş olur.

Kayıtlı Kullanıcılar, DetayTrafikMarket’ya üye olmak için Üyelik Formu’nda kendilerine ilişkin talep edilen Kişisel Bilgileri’ni ve ayrıca satış işlemi gerçekleştirmek istemeleri durumunda da kredi kartı bilgileri, fatura bilgileri, teslimat adresi, telefon numarası vb. bilgileri DetayTrafikMarket ile paylaşacaklardır. Söz konusu Kişisel Bilgiler’in sunulmasının zorunlu olduğu ve talep edilen bilgilerin DetayTrafikMarket ile paylaşılmaması durumunda Üyeler, Site’de sunulan hizmetlerin bir kısmından yararlanamayacaklardır. Üyelik İptali için, destek@detaytrafikmarket.com adresine yazılı olarak talepte bulunulması gerekmektedir.

Site’nin Kullanım Şart ve Koşulları

DetayTrafikMarket, işbu Sözleşme şart ve koşulları çerçevesinde Üyeler’e Site’yi bir internet tarayıcısı vasıtasıyla görünteleyerek Site’de sunulan hizmetlerden yararlanma hakkını tanır. Üyelik geri alınabilir ve devredilemez. Üyelik kişisel kullanım için kullanılacak olup, DetayTrafikMarket’nun açıkça yazılı izni olmadan ticari amaçlar için ve/veya üçüncü kişiler adına kullanılamaz. Üyelik’in belirtilen amaçlar dışında kullanılması halinde Üyelik herhangi bir bildirime gerek olmaksızın DetayTrafikMarket tarafından derhal sonlandırılacaktır.

İçerik’in tamamı veya bir kısmı DetayTrafikMarket’in açıkça önceden yazılı izni alınmaksızın kopyalanamaz, değiştirilemez veya herhangi bir ticari ve/veya kişisel amaç için kullanılamaz. DetayTrafikMarket, Üyelik’in DetayTrafikMarket’in çıkarlarına ters biçimde ve/veya hukuka aykırı kullanıldığı kanaatine varacak olursa, herhangi bir ihbara gerek olmaksızın Üyelik’i iptal edebilir ve/veya hizmet vermekten imtina edebilir.

Üyeler, Site aracılığıyla üçüncü kişilerin fikri ve sınai haklarını, gizli bilgilerini, ticari sırlarını ve/veya ayni haklarını ihlal eden bilgi, belge veya içerik yayınlayamaz veya paylaşamazlar. Üyeler açık, ahlaka aykırı, pornogorafik veya Türkiye kanunları çerçevesinde herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluğa sebebiyet verebilecek içerikleri Site’ye yükleyemezler veya Site aracılığyla yayınlayamazlar. Üyeler, trojan veya solucan benzeri Site’ye zarar verecek içerikleri Site’ye yükleyemez veya Site aracılığıyla dağıtamaz.

DetayTrafikMarket, Üyeler’in Site’ye erişebilmesi ve Site’de sunulan hizmetlerden faydalanabilmesi için her bir Üye’ye ayrı bir Kullanıcı Adı ve Şifre verecektir. Kullanıcı Adı ve Şifre kullanılarak Site’ye girilmesi halinde DetayTrafikMarket Site’ye giriş yapan kişilerin işbu Sözleşme kapsamında Üyelik’i kullanmaya yetkili olduklarını varsaymaktadır. DetayTrafikMarket’in yapılan girişlerin kaynağını ve yetkisini araştırma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Üyeler’e özel Kullanıcı Adı ve Şifresi kullanılarak Site’ye erişim esnasında gerçekleştirilen işlemlerden (yazışma, yayın vb.) doğacak tüm hukuki ve finansal sonuçlardan Üyeler münferiden sorumludurlar. Üyeler, kendilerine özel olarak tayin edilen Kullanıcı Adı ve Şifresi’ni herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşmayacak olup, Kullanıcı Adı ve Şifresi’nin korunmasından münferiden sorumludurlar. Bu bağlamda, Üyelik bilgilerinin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi halinde Site’de yapılan işlemlerden doğabilecek sonuçlar açısından DetayTrafikMarket her ne nam adı altında olursa olsun hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Kişisel Bilgiler’in ve/veya Kullanıcı Adı ve Şifresi’nin tehdit altında olması ve/veya çalınması halinde Üyeler, DetayTrafikMarket’e bu hususu bildirmekle yükümlüdürler.

Sanal ortamda, DetayTrafikMarket’in kontrolü dışında internet servis sağlayıcısından kaynaklanan nedenler sebebiyle servis kesintileri veya aksaklıklar söz konusu olabilir. Böyle bir durumda, Üyeler, bu durumun DetayTrafikMarket’in sorumluluğunda olmadığını ve DetayTrafikMarket’i oluşabilecek herhangi bir bilgi kaybından dolayı sorumlu tutmayacağını kabul eder.

Üyeler, DetayTrafikMarket’e Üyelik esnasında vermiş olduğu Kişisel Bilgiler’in işbu Sözleşme ve Gizlilik Politikası kapsamında DetayTrafikMarket tarafından kullanılacağını bildiğini ve buna muvafakat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt ederler.

DetayTrafikMarket, Site’deki herhangi bir görüntüyü veya özelliği bunlarla kısıtlı olmamak üzere, Site'deki tüm değişken ve/veya varsayılan ayarların hepsini ve/veya bir kısmını Üye'ye bildirmeksizin istediği zaman değiştirme veya tümüyle ortadan kaldırma hakkını saklı tutar.

Site, çocukların kullanımına uygun değildir. Bu nedenle, 18 yaşından küçük kişilerin Site’den alışveriş yapmaları kesinlikle yasaktır.

Fikri Mülkiyet

“DetayTrafikMarket” markasının ve Site’nin mülkiyeti DetayTrafikMarket’e ait olup, Site DetayTrafikMarket tarafından işletilmektedir.  Bu bağlamda, “DetayTrafikMarket” markasının tüm kullanım ve mülkiyet hakkı DetayTrafikMarket’e ait olup, Site’nin İçerik’i ve buna ilişkin fikri haklar da ya DetayTrafikMarket’e aittir ya da hak sahibinin sarih izni ile kullanılmaktadır.

DetayTrafikMarket tarafından açıkça izin verilmediği sürece Site’nin İçerik’i hiç bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrardan üretilemez, tekrardan yayınlamaz, değiştirilemez, indirilemez, yüklenemez veya dağıtılamaz. Site’de yer alan herhangi bir içerik DetayTrafikMarket’nun fikri mülkiyet hakkını kullanma hakkını verecek şekilde yorumlanamaz.

DetayTrafikMarket’in önceden yazılı izni alınmaksızın Site’den alınan belge, bilgi ve görseller üzerinde DetayTrafikMarket’nun herhangi bir sorumluluğu olmadığı gibi, bunları kullananlar hakkında DetayTrafikMarket’in her türlü hukuki ve cezai yola başvurma hakkı saklıdır.

DetayTrafikMarket’in Site içeriğinde yer alan veya Site üzerinden erişilebilen bir içeriğin, materyalin veya bilginin doğruluğu, telif hakkına uygun olup olmadığı, yasallığı veya topluma uygunluğu konularında bir araştırma yapma mecburiyeti ve yükümlülüğü yoktur.

Ödeme ve Faturalandırma

DetayTrafikMarket, Visa / Mastercard veya Kapıda Ödeme ile yapılan ödemeleri kabul etmektedir. Site’de yayınlanan satış fiyatlarına KDV dâhildir.

Üyeler’in kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde saklanmayacak olup, Üyeler’in her alışverişte kredi kartı numaralarını tekrardan girmeleri gerekmektedir.

Üyeliğin Sonlandırılması ve Düzeltmeler

Üyeler,  Üyelik İptali için, destek@DetayTrafikMarket.com adresine yazılı olarak talepte bulunulması gerekmektedir.

DetayTrafikMarket, önceden bildirme mecburiyeti olmaksızın sadece kendi takdirinde olmak üzere, Üyeler’in Site’ye erişimini her zaman herhangi bir ihbar, ihtar ve tazminat yükümlülüğü altında olmaksızın sona erdirebilir veya durdurabilir, Site üzerindeki herhangi bir materyali silebilir veya değiştirebilir.

Üçüncü Şahısların İçeriği

DetayTrafikMarket, Üyeler ve Anlaşmalı Kuruluşlar ve üçüncü şahıslar tarafından sağlanan bilgilerin yayıncısıdır, üreticisi değildir. DetayTrafikMarket’nin bu bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü ve sorumluluğu yoktur. Site dâhilindeki içeriğin hukuki ve cezai sorumluluğu, içeriği oluşturan kişinin kendisine aittir.

Site üzerinde bağlantılar (link) verilerek, Üyeler başka sitelere yönlendirilebilirler. DetayTrafikMarket, Site’de bulunan veya Site üzerinden erişilen bir içerikle ilgili temsilcilik yapmaz ve DetayTrafikMarket bağlantı verdiği, tanıtımını veya reklamını yaptığı sitelerin içeriğinden ve/veya bu sitelerin sahibi gerçek ve tüzel kişilerin sağladığı hizmetlerden veya sattığı mallardan sorumlu değildir. Ayrıca, Site üzerinden erişilen veya Site’de bulunan bir materyalin doğruluğu, telif hakkına uygun olup olmadığı, yasallığı veya topluma uygunluğu konularında bir araştırma yapma mecburiyeti ve yükümlülüğü yoktur.

Diğer Hükümler

·         ·     DetayTrafikMarket, mekanik, elektronik, iletişimsel arıza veya bozulma gibi kendi inisiyatifi dışında gerçekleşen nedenlerden kaynaklanan hatalar yüzünden bu Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmekten imtina edebilir.

·         ·    İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmü uygulanmaz ya da geçersiz addedilirse, bu geçersizlik sadece bu durum ile sınırlandırılır ve Sözleşme’nin geri kalan kısmı tamamen geçerliliğini korur.

·         ·      Her iki Taraf da Sözleşme’nin, Taraflar’ın iradelerinin tam karşılığı olduğunu kabul ederler.

·         ·     İşbu Sözleşme’nin sonucu olarak hiçbir acentelik, ortaklık ya da ortak girişim kurulamaz veya istihdam oluşturulamaz. Üyeler, bunlarla ilgili herhangi bir konuda DetayTrafikMarket’i bağlayıcı bir yetkiye sahip olamazlar.

·         ·     Üyeler, DetayTrafikMarket kayıtlarının geçerliliğini peşinen kabul ettiklerini, DetayTrafikMarket ile aralarında çıkacak her türlü ihtilafta sadece ve öncelikli olarak DetayTrafikMarket'nin her türlü kayıt, belge ve defterleri ile her türlü bilgisayar ve ses kayıtlarının, mikrofilm ve mikro fişlerinin tek ve kesin delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olacağını, bu maddenin H.U.M.K 287. madde kapsamında bir delil sözleşmesi olduğunu kabul ederler.

·         ·     İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. İşbu Sözleşme ve Site’den verilecek hizmetlerden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri münhasır yetkili olacaktır.

 

Tebligat Adresleri

·         Üyenin DetayTrafikMarket’e bildirdikleri e-mail adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi olarak kabul edilir.

·          

·         Taraflar, mevcut e-mail adreslerindeki değişiklikleri 3 (üç) gün içinde diğer tarafa bildirmedikleri takdirde, eski e-mail adreslerine yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

·         DetayTrafikMarket üyelerinin kayıtlı e-mail adreslerinin kullanılarak yapılan her türlü bildirimin, e-mailin DetayTrafikMarket tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyelere ulaştığı kabul edilecektir.

·          

·         Üyeler, işbu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduklarını, anladıklarını, kabul ettiklerini ve verdikleri bilgilerin doğruluğunu onayladıklarını beyan, kabul ve taahhüt ederler.